Skip to content

102 Woodbury Trnrsvl RdBlackwood, NJ 08012

Built 1950

Owner
---
Last Sale Price
$275,000
Last Sale Date
Dec 15, 2025

Property Information

Block216
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningHC
Sq Footage1,228
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$36,500
32%
Improvement Value:$77,500
68%
Total Assessment$114,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,217+2.9%
2024$4,098+4.7%
2023$3,914+1.5%
2022$3,854+9.1%
Property History

Property Sale

Sale
$275,000
Sq Ft1,228DeedBook 7289, Page 314Recorded1/9/2026

Property Sale

SaleMulti
$350,000
Sq Ft1,228DeedBook 7132, Page 250Recorded2/14/2025

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 4316, Page 152

Property Sale

Sale
$32,000
DeedBook 1337, Page 912

Property Built

Built

Year Built: 1950