Skip to content

Whitman Dr(Block 232 Lot 21)Blackwood, NJ 08012

Public Property

Last Sale Price
$1,000
Last Sale Date
Apr 29, 1974

Property Information

Block232
Lot21
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2302

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage2.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,800
77%
Improvement Value:$13,900
23%
Total Assessment$60,700

Sale
$1,000
DeedBook 1271, Page 43