Skip to content

802 Marlborough StBlackwood, NJ 08012

Built 1959

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 19, 2025

Property Information

Block251
Lot21
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,392
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,900
20%
Improvement Value:$205,600
80%
Total Assessment$258,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,562+2.9%
2024$9,293+4.7%
2023$8,874+1.5%
2022$8,740+9.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959