Skip to content

105 Summit AveSicklerville, NJ 08081

Built 1962

Last Sale Price
$77,000
Last Sale Date
Sep 18, 2003

Property Information

Block93
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class17
Description1SS
Dwellings1
ZoningNC
Sq Footage---
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,200
23%
Improvement Value:$110,000
77%
Total Assessment$142,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,260+2.9%
2024$5,112+4.7%
2023$4,882+1.5%
2022$4,808+3.9%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$77,000
DeedBook 3684, Page 57

Property Sale

SaleMulti
$22,500
DeedBook 1269, Page 34

Property Built

Built

Year Built: 1962