Skip to content

3011 Rte 42Sicklerville, NJ 08081

Last Sale Date
Jul 20, 2021

Property Information

Block98
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class---
DescriptionTRAILER PARK
Dwellings---
ZoningNC
Sq Footage---
Acreage3.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,040,000
91%
Improvement Value:$100,000
9%
Total Assessment$1,140,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$42,169+2.9%
2024$40,983+4.7%
2023$39,136+1.5%
2022$38,543+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0