Skip to content

333 High StWoodbury, NJ 08096

Built 1953

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 8, 2024

Property Information

Block21
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM05

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,320
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,500
33%
Improvement Value:$94,600
67%
Total Assessment$142,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,586+3.8%
2024$6,343+3.3%
2023$6,142-0.6%
2022$6,179+3.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1953