Skip to content

72-74 E Barber AveWoodbury, NJ 08096

Built 1940

Last Sale Date
Nov 5, 2020

Property Information

Block110
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM26

Building Details

Building Class45
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,544
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,300
15%
Improvement Value:$135,800
85%
Total Assessment$160,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,702+3.7%
2024$7,429+3.2%
2023$7,201-9.8%
2022$7,985+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1940