Skip to content

57 Euclid StWoodbury, NJ 08096

Built 1890
Commercial

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Mar 29, 2017

Property Information

Block120
Lot20
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM29

Building Details

Building Class---
Description2.5SF & 1.5SS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,986
Acreage0.77

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,700
15%
Improvement Value:$400,300
85%
Total Assessment$470,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$22,612+3.7%
2024$21,808+3.2%
2023$21,141-4.9%
2022$22,221+3.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$170,000
DeedBook 2617, Page 142

Property Built

Built

Year Built: 1890