Skip to content

115 N Warren StWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$185,000
Last Sale Date
Nov 12, 2021

Property Information

Block14
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM04

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,044
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,700
34%
Improvement Value:$89,100
66%
Total Assessment$135,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,533+3.7%
2024$6,301+3.2%
2023$6,108+11.5%
2022$5,476+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$185,000
Sq Ft1,044DeedBook 6583, Page 134Recorded11/18/2021

Property Sale

Sale
$91,900
DeedBook 2527, Page 141

Property Built

Built

Year Built: 1950