Skip to content

124 N Warren StWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$35,200
Last Sale Date
May 30, 1979

Property Information

Block14
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM04

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,044
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,100
37%
Improvement Value:$89,100
63%
Total Assessment$141,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,793+3.7%
2024$6,552+3.2%
2023$6,351+10.5%
2022$5,748+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$35,200
DeedBook 1381, Page 1013

Property Built

Built

Year Built: 1950