Skip to content

606 Cooper StWoodbury, NJ 08096

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 17, 2021

Property Information

Block173
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM52

Building Details

Building Class17
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,098
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,900
21%
Improvement Value:$208,100
79%
Total Assessment$264,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,701+3.7%
2024$12,250+3.2%
2023$11,875-14.5%
2022$13,891+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962