Skip to content

328 Logan StWoodbury, NJ 08096

Built 1949

Last Sale Price
$157,000
Last Sale Date
Mar 27, 2020

Property Information

Block36
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM09

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,061
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,500
31%
Improvement Value:$94,900
69%
Total Assessment$138,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,658+3.7%
2024$6,422+3.2%
2023$6,225+11.0%
2022$5,610+11.3%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$157,000
Sq Ft1,061DeedBook 6267, Page 249Recorded4/14/2020

Property Sale

Sale
$42,000
Sq Ft1,061DeedBook 6120, Page 263Recorded7/10/2019

Property Built

Built

Year Built: 1949