Skip to content

28 N Warner StWoodbury, NJ 08096

Built 1920

Last Sale Date
Apr 5, 1982

Property Information

Block49
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM11

Building Details

Building Class17
Description2SSF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,372
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,900
30%
Improvement Value:$112,600
70%
Total Assessment$160,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,722+3.7%
2024$7,447+3.2%
2023$7,219+0.5%
2022$7,180+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1447, Page 691

Property Built

Built

Year Built: 1920