Skip to content

154 W Centre StWoodbury, NJ 08096

Built 1920

Last Sale Date
Sep 27, 2021

Property Information

Block72
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM16

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,356
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,000
26%
Improvement Value:$105,300
74%
Total Assessment$142,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,596+3.8%
2024$6,353+3.3%
2023$6,151+4.5%
2022$5,888+3.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920