Skip to content

319 Glover StWoodbury, NJ 08096

Built 1885

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 27, 2010

Property Information

Block66
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM15

Building Details

Building Class45
Description3SF
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,188
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,700
19%
Improvement Value:$140,700
81%
Total Assessment$174,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,390+3.7%
2024$8,092+3.2%
2023$7,845-12.6%
2022$8,977+3.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$98,500
DeedBook 2261, Page 325

Property Built

Built

Year Built: 1885