Skip to content

121 Delaware StWoodbury, NJ 08096

Built 1860

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 30, 2024

Property Information

Block72
Lot33
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM16

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,825
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,900
18%
Improvement Value:$179,000
82%
Total Assessment$217,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,483+3.7%
2024$10,111+3.2%
2023$9,801-7.7%
2022$10,617+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1860