Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
184 Briar Hill LnWoodbury, NJ 08096
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 21, 2016
Property Information
Block73
Lot22
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM17
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,825
Acreage0.19
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$29,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$29,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,434 | +3.7% |
| 2024 | $1,383 | +3.2% |
| 2023 | $1,340 | -31.6% |
| 2022 | $1,960 | +3.5% |
Property History
No events match the selected filters.