Skip to content

665 N Broad StWoodbury, NJ 08096

Built 1935
Vacant Land

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Sep 15, 2023

Property Information

Block89
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM21

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage4,532
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$41,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,964+3.7%
2024$2,858-78.2%
2023$13,134-15.6%
2022$15,555+3.5%
Property History
Sales4

Property Sale

SaleMulti
$125,000
Sq Ft4,532DeedBook 6911, Page 53Recorded9/20/2023

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

SaleMulti
$70,000
Sq Ft4,532DeedBook 6877, Page 119Recorded7/13/2023

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 4105, Page 35

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 2897, Page 176

Property Built

Built

Year Built: 1935