Skip to content

19 Hess AveWoodbury, NJ 08096

Last Sale Date
Apr 20, 2016

Property Information

Block90
Lot20
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM21

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$26,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,265+3.7%
2024$1,220-27.3%
2018$1,678+1.7%
2017$1,651+1.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5457, Page 80