Skip to content

581 Naomi AveWoodbury, NJ 08096

Built 1900

Last Sale Price
$64,900
Last Sale Date
Jun 18, 2001

Property Information

Block94
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM24

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,248
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,900
24%
Improvement Value:$63,000
76%
Total Assessment$82,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,988+3.7%
2024$3,847+3.2%
2023$3,729-11.9%
2022$4,232+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$64,900
DeedBook 3273, Page 79

Property Sale

Sale
$12,000
DeedBook 3106, Page 141

Property Sale

Sale
$28,000
DeedBook 2079, Page 33

Property Sale

Sale
$6,250
DeedBook 1668, Page 262

Property Built

Built

Year Built: 1900