Skip to content

46 W 41st StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Oct 15, 2021

Property Information

Block101
Lot40
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-FD-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,512
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$186,000
56%
Improvement Value:$144,100
44%
Total Assessment$330,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,230+4.2%
2024$8,857+2.7%
2023$8,622+1.8%
2022$8,470-15.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920