Skip to content

867-871 Avenue C(Block 104 Lot 19)Bayonne, NJ 07002

Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 9, 2005

Property Information

Block104
Lot19
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description5S-B-A-32U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,280,000
52%
Improvement Value:$1,181,800
48%
Total Assessment$2,461,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$68,832+4.2%
2024$66,050+2.7%
2023$64,302+1.8%
2022$63,170-8.5%
Property History

No events match the selected filters.