Skip to content

122 W 39th St(Unit C0103)Bayonne, NJ 07002

Built 1930

Owner
---
Last Sale Price
$260,000
Last Sale Date
Dec 23, 2025

Property Information

Block107
Lot13
QualifierC0103
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-B-CONDO-23UH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage885
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$113,900
54%
Improvement Value:$97,900
46%
Total Assessment$211,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,922+4.2%
2024$5,683+2.7%
2023$5,532+1.8%
2022$5,435-7.9%
Property History

Property Sale

Sale
$260,000
Sq Ft885DeedBook 9955, Page 361Recorded1/8/2026

Property Sale

Sale
$285,000

From:

To:

Sq Ft885DeedBook 9650, Page 495Recorded3/17/2022

Property Sale

Sale
$249,000

From:

To:

Sq Ft885DeedBook 9513, Page 948Recorded10/13/2020

Property Sale

Sale
$230,000

From:

To:

Sq Ft885DeedBook 9331, Page 392Recorded8/10/2018

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 8068, Page 333

Property Built

Built

Year Built: 1930