Skip to content

122 W 39th St(Unit C0105)Bayonne, NJ 07002

Built 1930

Last Sale Price
$95,000
Last Sale Date
Apr 4, 2015

Property Information

Block107
Lot13
QualifierC0105
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-B-CONDO-23UH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage580
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,200
58%
Improvement Value:$53,700
42%
Total Assessment$127,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,576+4.2%
2024$3,432+2.7%
2023$3,341+1.8%
2022$3,282-31.0%
Property History

Property Sale

Sale
$95,000
DeedBook 9034, Page 775

Property Built

Built

Year Built: 1930