Skip to content

863-865 Avenue CBayonne, NJ 07002

Apartment

Last Sale Price
$3,950,000
Last Sale Date
Feb 13, 2023

Property Information

Block108
Lot28
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description4S-B-A-21U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$840,000
45%
Improvement Value:$1,009,100
55%
Total Assessment$1,849,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$51,701+4.2%
2024$49,611+2.7%
2023$48,298+1.8%
2022$47,448+8.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$3,950,000

From:

To:

DeedBook 9747, Page 609Recorded5/18/2023