Skip to content

162 W 37th StBayonne, NJ 07002

Built 2024

Last Sale Date
Sep 26, 2024

Property Information

Block117
Lot24
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$305,000
46%
Improvement Value:$360,500
54%
Total Assessment$665,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,607+84.9%
2024$10,061+26.3%
2023$7,967-25.9%
2022$10,754-58.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2024