Skip to content

45-47 E 34th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 1, 2017

Property Information

Block132
Lot19
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-3U-H
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage3,220
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$217,500
43%
Improvement Value:$294,000
57%
Total Assessment$511,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,302+4.2%
2024$13,724+2.7%
2023$13,360+1.8%
2022$13,125-4.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920