Skip to content

799 Avenue A(Unit C0402)Bayonne, NJ 07002

Built 1925

Last Sale Date
Jul 5, 2024

Property Information

Block134
Lot14
QualifierC0402
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-B-CONDO-17UH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage703
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,500
66%
Improvement Value:$53,500
34%
Total Assessment$159,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,683+4.2%
2024$4,494+2.7%
2023$4,375+1.8%
2022$4,298+16.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1925