Skip to content

129 W 33rd St(Unit C0201)Bayonne, NJ 07002

Built 1981

Last Sale Date
Nov 1, 2022

Property Information

Block137
Lot15
QualifierC0201
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description3S-B-16U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,104
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$123,500
49%
Improvement Value:$131,000
51%
Total Assessment$254,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,116+4.2%
2024$6,828+2.7%
2023$6,648+1.8%
2022$6,530-11.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1981