Skip to content

119-121 W 33rd StBayonne, NJ 07002

Commercial

Last Sale Price
$721,758
Last Sale Date
Dec 20, 2021

Property Information

Block137
Lot16

Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$230,600
92%
Improvement Value:$20,100
8%
Total Assessment$250,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,010+4.2%
2024$6,726+2.7%
2023$6,548+1.8%
2022$6,433-30.6%
Property History

Property Sale

Sale
$721,758

From:

To:

DeedBook 9678, Page 266NU CodeAffiliated entity (3)Recorded6/28/2022