Skip to content

103 W 33rd StBayonne, NJ 07002

Built 1915

Owner
---
Last Sale Price
$435,000
Last Sale Date
Dec 18, 2025

Property Information

Block138
Lot12
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-B-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,232
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$152,900
55%
Improvement Value:$124,300
45%
Total Assessment$277,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,751+4.2%
2024$7,437+2.7%
2023$7,240+1.8%
2022$7,113+2.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$435,000
Sq Ft1,232DeedBook 9954, Page 585Recorded1/7/2026

Property Built

Built

Year Built: 1915