Skip to content

4 Joan Ree TerraceBayonne, NJ 07002

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 14, 2020

Property Information

Block138
Lot35
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,696
Acreage63.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$196,700
42%
Improvement Value:$273,300
58%
Total Assessment$470,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,141+4.2%
2024$12,610+2.7%
2023$12,276-2.3%
2022$12,563-36.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$259,900
DeedBook 5264, Page 300

Property Built

Built

Year Built: 1960