Skip to content

1267b Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$374,000
Last Sale Date
Jun 8, 2020

Property Information

Block13
Lot13
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-B-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,850
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$161,700
46%
Improvement Value:$187,000
54%
Total Assessment$348,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,750+4.2%
2024$9,356+5.6%
2023$8,858+1.8%
2022$8,698-2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$374,000

From:

To:

Sq Ft1,850DeedBook 9528, Page 698NU CodeEstate / executor (10)Recorded1/5/2021

Property Built

Built

Year Built: 1920