Skip to content

1257 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 30, 2009

Property Information

Block13
Lot7
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-B-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,792
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$161,700
45%
Improvement Value:$197,500
55%
Total Assessment$359,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,043+4.2%
2024$9,637+2.7%
2023$9,382+1.8%
2022$9,217+6.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920