Skip to content

21 West DriveBayonne, NJ 07002

Built 1968

Last Sale Date
Jan 18, 2023

Property Information

Block148
Lot11
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,640
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$218,400
42%
Improvement Value:$299,300
58%
Total Assessment$517,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,475+4.2%
2024$13,890+3.7%
2023$13,392+3.5%
2022$12,935-11.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1968