Skip to content

3 West DriveBayonne, NJ 07002

Built 1968

Last Sale Date
Oct 21, 2021

Property Information

Block148
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,616
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$218,400
41%
Improvement Value:$316,600
59%
Total Assessment$535,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,959+4.2%
2024$14,354+2.7%
2023$13,974+3.1%
2022$13,548+19.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1968