Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
764-766 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002
Commercial
Love it? Save it.
track changes
Overview
Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jan 8, 2026
Property Information
Block157
Lot40
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description2S-HT-O-NH
Assessment
Land Value:$226,200
29%
Improvement Value:$559,800
71%
Total Assessment$786,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $21,977 | +4.2% |
| 2024 | $21,088 | +2.7% |
| 2023 | $20,530 | +1.8% |
| 2022 | $20,169 | -0.5% |
Property History
No events match the selected filters.