Skip to content

661 BroadwayBayonne, NJ 07002

Built 1925
Commercial

Last Sale Price
$1,475,000
Last Sale Date
May 20, 2008

Property Information

Block158
Lot23

Zoning---
Sq Footage2,732
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$275,000
98%
Improvement Value:$5,600
2%
Total Assessment$280,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,846+4.2%
2024$7,529+2.7%
2023$7,329+1.8%
2022$7,200-27.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$10,000
DeedBook 5153, Page 64

Property Built

Built

Year Built: 1925