Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
753 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002
Commercial
Love it? Save it.
track changes
Overview
Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 10, 2024
Property Information
Block161
Lot24
Assessment
Land Value:$245,000
72%
Improvement Value:$95,200
28%
Total Assessment$340,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $9,512 | +4.2% |
| 2024 | $9,128 | +2.7% |
| 2023 | $8,886 | +1.8% |
| 2022 | $8,730 | -31.4% |
Property History
No events match the selected filters.