Skip to content

134 W 30th StBayonne, NJ 07002

Built 1925

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 10, 1998

Property Information

Block161
Lot31
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2.5S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,974
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$168,000
47%
Improvement Value:$189,300
53%
Total Assessment$357,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,990+4.2%
2024$9,586+2.7%
2023$9,333+1.8%
2022$9,168-7.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1925