Skip to content

660 Avenue CBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block163
Lot46
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,708
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$171,000
42%
Improvement Value:$236,200
58%
Total Assessment$407,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,385+4.2%
2024$10,925+2.7%
2023$10,636+1.8%
2022$10,449-4.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920