Skip to content

23 W 28th StBayonne, NJ 07002

Apartment

Last Sale Price
$890,000
Last Sale Date
Nov 10, 2022

Property Information

Block167
Lot11
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3S-F-D-5U-NH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,000
61%
Improvement Value:$162,100
39%
Total Assessment$412,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,522+4.2%
2024$11,057+2.7%
2023$10,764+1.8%
2022$10,574-23.4%
Property History

Property Sale

Sale
$890,000

From:

To:

DeedBook 9726, Page 939NU CodeEstate / executor (10)Recorded2/13/2023