Skip to content

349 Avenue EBayonne, NJ 07002

Apartment

Last Sale Price
$930,000
Last Sale Date
Jun 10, 2023

Property Information

Block179
Lot17
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3S-F-A-6U-NH

Assessment

Land Value:$226,100
51%
Improvement Value:$217,400
49%
Total Assessment$443,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,400+7.1%
2024$11,577+2.7%
2023$11,271+1.8%
2022$11,072-2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$930,000

From:

To:

DeedBook 9764, Page 321Recorded8/10/2023

Property Sale

Sale
$170,000
DeedBook 5637, Page 300