Skip to content

41 W 28th StBayonne, NJ 07002

Apartment

Last Sale Price
$650,000
Last Sale Date
Nov 27, 2018

Property Information

Block167
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3S-F-A-5U-NH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,000
41%
Improvement Value:$366,100
59%
Total Assessment$616,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,226+4.2%
2024$16,530+2.7%
2023$16,093+1.8%
2022$15,809+35.7%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$650,000

From:

To:

DeedBook 9363, Page 709Recorded12/7/2018

Property Sale

Sale
$65,000
DeedBook 5281, Page 26