Skip to content

109 W 57th StBayonne, NJ 07002

Built 1910

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Oct 24, 2022

Property Information

Block16
Lot6
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage3,226
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$196,500
48%
Improvement Value:$214,900
52%
Total Assessment$411,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,503+4.2%
2024$11,038+2.7%
2023$10,746+1.8%
2022$10,557-22.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1910