Skip to content

187 W 24th StBayonne, NJ 07002

Built 1925

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block186
Lot37
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-4U-H-G
Dwellings4
Zoning---
Sq Footage3,212
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$228,700
41%
Improvement Value:$322,500
59%
Total Assessment$551,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,412+4.2%
2024$14,789+2.7%
2023$14,397+1.8%
2022$14,144+14.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1925