Skip to content

122 W 25th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block187
Lot26
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-2U-H-BG
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,058
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$198,900
47%
Improvement Value:$226,600
53%
Total Assessment$425,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,647+4.3%
2024$11,166+2.8%
2023$10,864+1.8%
2022$10,668-2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920