Skip to content

669 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
May 13, 2022

Property Information

Block181
Lot21
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-B-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,060
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$146,800
40%
Improvement Value:$220,700
60%
Total Assessment$367,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,025+4.3%
2024$9,610+0.1%
2023$9,599+1.8%
2022$9,430-17.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920