Skip to content

134 W 25th StBayonne, NJ 07002

Built 1968

Owner
---
Last Sale Price
$715,000
Last Sale Date
Jul 7, 2025

Property Information

Block187
Lot32
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-FD-1U-H-GB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,472
Acreage0.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$198,900
39%
Improvement Value:$310,900
61%
Total Assessment$509,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,254+4.2%
2024$13,678+2.7%
2023$13,316+1.8%
2022$13,081-2.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$715,000
Sq Ft2,472DeedBook 9913, Page 828Recorded7/21/2025

Property Built

Built

Year Built: 1968