Skip to content

613 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Commercial

Last Sale Price
$69,000
Last Sale Date
Nov 14, 1994

Property Information

Block193
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-B-C-2U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$188,000
45%
Improvement Value:$234,100
55%
Total Assessment$422,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,802+4.2%
2024$11,325+2.7%
2023$11,025+1.8%
2022$10,831-21.6%
Property History

Property Sale

Sale
$69,000
DeedBook 4812, Page 303